poniedziałek, 25 września 2017

George Reeves

Kto zabił Supermana?


George Reeves główny odtwórca roli słynnego Superman'a w serialu Przygody Supermana, umiera 16 czerwca 1959 roku w Beverly Hills. Do dzisiaj niewiadomo dokładnie co się stało , czy aktor popełnił samobójstwo , czy ktoś go zamordował.

Po serii o Supermanie , 45-letni , bezrobotny i otyły George prawdopodobnie cierpi na depresje. Podczas imprezy urzadzonej w jego posiadłości jego ciało zostaje znalezione przez kocahnkę i kilku gości około godziny 1.20. Policja przyjeżdża na miejsce 40 minut później i znajduje nagiego Georga z kula w głowie leżącego na łóżku. Do dzisiaj istnieje kilka teorii co się stało.

 źródło:https://www.oldtimeradiodownloads.com/assets/img/actor/57dd0df6e3656__annex-reeves-george-nrfpt-01.jpg

1. Zazdrosna była kochanka


George miał przez długi czas romans z Toni Mannix (żona Eddie'go Mannixa , jednego z szefów MGM , słynącego z rozwiązywania problemów , w taki sposób ,z po prostu znikają). Chodzą plotki, że nawet planowali wziąć ślub po śmierci Eddie'go. Jednak para ze sobą zerwała i Reeves zaczął spotykać się z Lemmon. Biorąc pod uwagę fakt ,że Eddie wiedział o romansie i nawet lubił George'a możliwe jest ,że zdradzona kobieta postanowiła się zemścić. Przez rok po rozstaniu , Reeves'a nawiedzały dziwne zdarzenia ( nocne głuche telefony, porwanie psa i wypadek samochodowy). Po wypadku mechanik odkrył ,ze bak na płyn hamulcowy jest całkowiecie oprózniony. Czy to Reeves zapomniał go napełnić? A może brały w tym udział osoby trzecie ...?

źródło: http://www.dialbforblog.com/archives/42/reeves_toni_mannix.jpg

2. Nowa dziewczyna


Wiadomo także ,że w nocy śmierci , aktor pokłócił sie z Lemmon. Dodatkowo jeden z gości William Bliss po latach zmienia swoje zeznania. Twierdzi ,że chwilę po strzale Lemmon wcale nie była na dole, a zbiegała z góry krzycząc: "Powiedźcie im , że byłam na dole". Po tragicznych wydarzeniach policjancie nie przeszukiwali dokładnie domu , więc miała czas na ogarnięcie swoich spraw i wyjechanie do Los Angeles , a nawet nie wróciła na pogrzeb. Istotną kwestią jest także fakt, dlaczego goście czekali prawie 40 minut na zawiadomienie policji?
źródło:https://leesaylor.com/george-reeves2.jpg

3. Zaniedbania policji


Nie ma prawie wcale zdjęć z miejsca zbrodni , ciało zostało zabłocone. Na rękach , ani na czole nie ma śladów prochu , co jest prawie niemożliwe po popełnieniu samobójstwa strzałem w głowę. W  ścianie znaleziono trzy dodatkowe otwory. Czy naprawdę , George strzelał 3 razy zanim trafił w swoją głowę? Dziwnym faktem jest także pistolet znaleziony w nogach i pod ciałem. Istnieją podejrzenia , że ktoś przeniósł ciało na łóżko po zastrzeleniu. Dodatkowo , strzał oddano w prawa skroń, co znaczy ,ze samobójca musiał użyć prawej ręki . Wydaje się to mało prawdopodobne , ponieważ wcześniej zranił się w tą rekę.


4. Depresja 


Istnieją dwa możliwe scenariusze. Pierwszy, to George cierpiał na depresje po zakończeniu zdjęć do serialu . Był w średnim wieku, bezrobotny , otyły , nie widział dla siebie miejsca na świecie. Nikt nie chciał dać jemu pracy jako aktorowi. Został znaleziony upojony alkoholem i środkami przeciwbólowymi, które zażywał w celu ukojenia bólu po wypadku samochodowym. Drugi , to taki ,że emerytowany aktor miał możliwośc wyreżyserowania w 1960 roku następnych odcinków o superbohaterze , a także pracował nad sceneriuszem do filmu science-fiction i miał nadzieje i duże szanse na kierowanie produkcją, razem z byłą koleżanką z planu. Te fakty, stawiają w innym świetle Georga i nie wyjaśniają , dlaczego miałby popełnic samobójstwo w domu pełnym gości i do tego nago.

5.Inne


Phylis Coates przyjaciółka Eddiego i Georga prawdopodobnie wiedziała o śmierci Georga przed zgłoszeniem jej na policji. Rozhisteryzowana powiedziała to swojej przyjaciółce.

Toni Mannix na łożu śmierci przyznała się przed księdzem do udziału w morderstwie, ale cierpiała na Alzhaimera i jej zeznania nie są wiarygodne. Mogła pomylic fakty.

Znalezione obrazy dla zapytania george reeves dead
źródło:https://d6jf304m27oxw.cloudfront.net/george-reeves-murder-the-death-of-superman/george-reeeves-superman-death-headline.jpg

źródło:http://www.telegraph.co.uk/films/2016/04/14/who-killed-superman-the-sinister-true-story-behind-the-death-of/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz