niedziela, 24 września 2017

Karl Denke

Karl Denke -kanibal czy nie?

Podobny obraz
Karl Denke urodzony w Kalinowicach Górnych w Ziębnicach. Z pochodzenia Niemiec zasłynał jako kanibal , chociaż do końca nie wiadomo ,czy można go tak nazywać.
Karl uważany był za porządnego obywatela , który pomagał bezdomnym i włóczęgom. Niestety na światło dzienne wyszły jego zbrodnie po tym jak próbował zabić Vincenza Olivera. Podczas zbierania pieniędzy po okolicznych domach , bezrobotny stolarz trafił do posiadłości Denke'go. Zgodził się napisać list za 20 niemieckich feningów. Po usłyszeniu słów "Adolf ty tłusty bebechu" zaczął się śmiać i odwrócił do własciciela. To uratowało mu życie. Akurat w tej chwili Karl zamachnął się aby zadać mu cios motyką. Oliver uciekł i złozył zeznania na policji.
Na początku nikt nie uwierzył żebrakowi , że porzadny obywatel mógł dopuścić sie zbrodni. Jednak Denke tego samego dnia powiesił się na chustce lnianej w swoim domu.

Do mieszkania samobójcy policjanci weszli dopiero w Wigilię i odkryli tam masakrę. 420 zębów ludzkich , ubrania , kawałki skóry , kości, naczynia i aparat do produkcji mydła. Zidentyfikowano 20 mężczyzn, głównie byli to ślusarze, tkacze,biedacy , włóczędzy. Ogólnie ludzie , których nikt nie szukał i nie odnotowano ich zaginięcia. Szacuje się ,że ofiar mogłobyć nawet około 40. 


Dowody znalezione przez policjantów w mieszkaniu Denke'go

Z ludzkich szczątków wyrabiał mięsne przetwory i sprzedawał na targu we Wrocławiu. Nie marnował niczego (włosy- sznurówki, skóry -rzemienie). Mięso sprzedawał jako peklowaną wieprzowinę bez skóry. Gdy prawda o nim wyszła na jaw wiele osób bało się jeść mięsa przez najbliższe miesiące , a także obawiano się pić wodę. Ze względu na mozliwosć przedostania się bakterii , z gleby gdzie zakopywał ludzkie szczatki.


Wyroby z ludzkiej skóry

Dlaczego zabijał?

Są dwie teorie:
dla zysku- sprzedaż mięsa i wyrobów z ludzi 
dla przyjemności- nie brakowało mu pieniędzy , ani nie umierał z głodu, a ofiary wybierał tak, aby nikt ich nie szukał

Do dzisiaj nie wiadomo na 100 % czy Karl zjadał swoje ofiary , czy tylko sprzedawał je na rynku.

źródła:http://www.tvn24.pl/wroclaw,44/karl-denke-morderca-z-ziebic,546172.html
Katedra Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz